December bol náročný mesiac.

Nielen, že bola každý druhý deň (najprv) mikulášská a následne vianočná párty, veľa sa toho dialo aj v práci. Na začiatku mesiaca sme mali v našom virtuálnom callcentre update softwaru ustredne, ktorý, ako to slušne povedať, sa nepodaril. Ráno, skôr ako som stihol vyliezť z postele som dostal 3 telefonáty o tom ako sa všetko pokazilo a nič nefunguje. Kolegovia spravidla preháňajú (resp. sa neunúvajú presnejšie definovať o čo ide ako “mam pocit, že sa niečo pokazilo”), no tentokrát mali náhodou pravdu. Všetko sa pokazilo. Všetko!

Nebudem zachádzať do detailov, no trvalo nám asi týždeň a kopu nervov kým sme všetky systémy nesfunkčnili natoľko aby to neovplyvňovalo chod callcentra. Proste hrôza. Najhorší však bol fakt, že som sa absolútne nemal s kým o týchto veciach poradiť. Kolegovia v práci netušia ako celý systém funguje, alebo tušia len jeho časť. Technická podpora je nápomocná len do istej miery, oni pre zmenu nevedia ako fungujú naše systémy. Proste hodiť do vody a plávať.

Vtedy mi ale napadlo: nemôžem byť jediný kto sa s týmto takto trápi. Firiem, v ktorých toto riešenie používajú je v ČR dosť. Prečo sa s nimi nespojiťa nevymieňať si informácie? Mňa občas napadne nejaký hack, ktorý obíde absenciu nejakej funkcionality, niekoho iného možno napadne ešte niečo iné. Keď nie vymieňať know-how, môžeme si aspoň spoločne zanadávať. Preto som sa rozhodol, že založím Linkedin skupinu presne za týmto účelom.

Linkedin skupina vytvorená (V daktele ma predbehli a založili ju za mňa): http://www.linkedin.com/groups/Daktela-7437545?gid=7437545&mostPopular=&trk=tyah&trkInfo=tas%3Adaktela%2Cidx%3A2-1-2

Teraz už len nájsť ľudí, ktorých do nej pozvať 🙂


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 + fourteen =