Pocas vianoc som si dal skôr oddychovky:

1. Delivering Happiness: A path to profits, passion and purpose -jednohubka. Človak sa tam toho veľa nedozvie, no je to pekne motivujúce vidieť, že existujú aj firmy, čo dokážu zákazníka skutočne postavit doprostred celého diania.Strašne sa mi páčila myšlienka, že novým zamestnancom počas prvých 2 týždňov tréningu zaplatia (myslím 2000 USD) ak sa rozhodnú odísť.

2. The Starbucks experience – kniha, čo popisuje na akých základoch bol Starbuck postavený a prečo je vlastne taký populárny. Celkom šok, so Starbucks som sa celý život stretával len v kontexte protestov proti globalizácii kedy im rozbíjali výklady. A pritom je to firma, čo sa snaží celý zažitok v kaviarnach do detailu vypiplať. Ako to vlastne aj popisujú- Starbucks je “the third place”, nie domov, nie práca, to tretie miesto kam človek ide.

3. Design thinking- integrating innovation, customer experience and brand… – eseje od ľudí čo k tomu majú čo povedať. Je to rozdelené na niekoľko kapitol kde sa k design thinking postupne vyjadrujú ľudia od produktového designu, cez design management a service design. Väčšinou teória, oplatí sa prečítať keď chce človek vedieť prečo by to vlastne malo byť implementované.

4. Advanced web metrics with Google Analytics – toto nebolo ani rýchle ani ľahké, ani to tak skoro nedočítam. Dáva to ale podstatne väčší zmysel ako keď som pred 2 rokmi čítal 2. vydanie. Hlavne vďaka Google analytics test -u

Categories: Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 − 5 =